Darmowy - zagraniczny Portal Ogłoszeniowy My Art Auctions

Szczycieński plener malarski

W Miejskim Domu Kultury można oglądać wystawę prac malarskich powstałych podczas pleneru zorganizowanego, po raz pierwszy, przez miasto Szczytno.[Szczycieński plener malarski]Zafascynowało mnie malarstwo Tamary Baczkowskiej-Urban z Warszawy (na zdjęciu).

Czytaj więcej...

Paul Cézanne (1839 - 1906)

Paul Cézanne (1839 - 1906) urodził się w małym miasteczku Aix-en-Provence. Rodzina jego ojca pochodziła najprawdopodobniej z Włoch. Ojciec malarza, Louis-Auguste, był kapelusznikiem, co w tamtych czasach było zajęciem na tyle intratnym, że pozwoliło mu zbić fortunę, dzięki której w 1848 r. otworzył Bank Cézanne & Cabassol. Zgodnie z wolą ojca Paul rozpoczął studia prawnicze na uniwersytecie w Aix-en-Provence, jednak w rzeczywistości studia te zupełnie go nie interesowały. Równolegle do studiów uczęszczał na lekcje rysunku, wreszcie przerwał studia i postanowił całkowicie poświęcić się malarstwu.  

Czytaj więcej...

Wojciech Weiss (1875 - 1950)

Malarz, rysownik, grafik, tworzący w ekspresjonistycznym nurcie Młodej Polski, czyli na przełomie XIX i XX wieku. W późniejszym czasie jego prace bliskie były kolorystom, jednak jego obecność w zestawieniu związana jest zwłaszcza z dziełami, które tworzył na przełomie wieków.  

Czytaj więcej...